Facebook

O Firmie

Firma CLASCAR oferuje kompleksową renowację pojazdów klasycznych i zabytkowych. Mając spore doświadczenie w renowacji samochodów, specjalizujemy się w odnawianiu i restaurowaniu samochodów marki VOLKSWAGEN.

Restaurowanie samochodów pochodzących z ubiegłego wieku to coś więcej niż doprowadzanie ich do stanu używalności, to proces, który oprócz ogromnej wiedzy technicznej wymaga sporego wewnętrznego zaangażowania, znajomości historii, a nawet uczucia... wymaga zgoła odmiennego od współczesnego podejścia do tematu techniki. Odrestaurowany samochód to coś więcej niż środek lokomocji, to zabytek, dzieło sztuki, wierne tradycji rękodzieło, element kolekcjonerski, przedmiot pożądania.

Przed przystąpieniem do rozmontowania auta na podstawowe podzespoły ustalane są z klientem pewne założenia:
pierwszym etapem tego procesu jest ustalenie standardu renowacji oraz jej zakresu (odnawianie czyli renowacja, czy pełna odbudowa) kolejnym jest dokonanie specjalistycznej weryfikacji stanu technicznego samochodu, a wszystko po to, by wreszcie w trzecim etapie można było ustalić koszty i terminy realizacji.

Każdy z podanych powyżej etapów jest na bieżąco dyskutowany z właścicielem celem spełnienia jego najistotniejszych wymagań. Każdy etap jest dokumentowany przy pomocy fotografii cyfrowej i w dniu odbioru pojazdu wręczany właścicielowi.

By zachowanie tak szczegółowych procedur było możliwe, konieczny jest staranny dobór godnych zaufania stałych kooperantów. Blacharnie, lakiernie oraz tapicernie - ich solidność jest gwarantem tego, że całe przedsięwzięcie się powiedzie.

W działalności CLASCARU korzystamy tylko z pomocy sprawdzonych fachowców i specjalistów. Mamy zaprzyjaźniony zakład piaskarski z tradycjami i doświadczeniem w piaskowaniu i zabezpieczaniu antykorozyjnym. Korzystamy również z usług zakładu tapicerskiego, specjalizującego się wyłącznie w pojazdach klasycznych, co tyczy się również zakładów lakierniczych i blacharskich. Wszystkie pozostałe prace wykonujemy sami.

Renowacja to pasja, zamiłowanie i hobby, które łączymy z pracą.

Copyright © 2006 by Volter
www.volter.net